SZKOLENIE

Odżywianie dzieci zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską

Odżywianie dzieci zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską

DATA SZKOLENIA

02 czerwca 2020

}

GODZINY SZKOLENIA

16:30 – 19:30

SZKOLENIE POPROWADZI:

Elżbieta Kasztelaniec

Kontakt:
Email: biuro@nona-polska.pl

Medycyna chińska podstawową uwagę kieruje na odżywianie już od pierwszych dni życia. Oczywiście każda mama jeśli tylko jest stan zdrowia na to pozwala powinna karmić swoje maleństwo piersią. Jednak z czasem należy wprowadzać produkty i powoli przyzwyczajac dziecko do nowych smaków.

Przeciez inaczej żywimy niemowlę, a inaczej 3 czy 7 latka. Każda grupa wiekowa ma swoje potrzeby rozwojowe. Dziecko ma niesamowity wzrost do 14-go roku życia. Smakiem budulcowym, wzmacniającym jest smak słodki. Dlatego też dzieci tak chętnie spożywają słodycze. Jednak czy na pewno słodycze są im potrzebne do rozwoju i powinniśmy je nagradzać łakociami? Jaki to ma wpływ na zdrowie?

Smak słodki ma także marchewka, kasza jaglana, masło, ziemniaki, buraki, orzechy laskowe, brokuły czy kalafior. Będą to dla dziecka bardzo odżywcze produkty, podane w odpowiedniej ilości i o odpowiedniej porze zapewnią mu odżywienie, nie będzie potrzeby dokładania słodyczy.

Z kolei pozornie zdrowe produkty typu mleko czy jego przetwory mogą szkodzić dziecku, wg TCM są bardzo nawilżające, to dobrze, jednak jak każdy nadmiar szkodzi. Jeśli Twoje dziecko ciągle ma katar, jest przeziębione być może tylko zmiana diety i wykluczenie kilku produktów poprawi jego samopoczucie.

Często popełnianym błędem jest dokarmianie dzieci produktami o chłodnej lub zimnej termice w okresie zimowym np pomarańcze, pomidory, ogórki. Z pozycji dietetyki klasycznej jest to bardzo zdrowe, z pozycji TCM szkodzi to Twojemu dziecku. Medycyna Chińska liczy ponad 3000 lat i jest niezmienna, powoli zaczynamy doceniać jej mądrość i coraz częściej stosować się do jej zasad, widząc w tym źródło zdrowia 🙂

Wg Medycyny Chińskiej mamy 3 rózne typy dzieci, jedne są nadmiarowe, inne niedoborowe. Każde dziecko trzeba traktować indywidualnie, jedne trzeba namawiać do jedzenia, a innym wręcz ograniczać

Jeśli chcesz wiedzieć do jakiej grupy należy Twoje dziecko i jak należy je żywić zapraszam na szkolenie

 

 

SZKOLENIE POPROWADZI:

ELŻBIETA KASZTELANIEC

Mikrobiolog, Specjalista Medycyny Chińskiej

Mikrobiologię ukończyła w 1985 r. dlatego też wszelkie choroby skóry oraz oczyszczanie organizmu z toksyn czy pasożytów są jej doskonale znane. W swej pracy stosuje naturalne metody łącząc możliwości medycyny klasycznej i medycyny chińskiej.

Udziela porad żywieniowych w oparciu o zasady Profilaktycznej i Leczniczej Dietetyki Medycyny Chińskiej dla dzieci i dorosłych w różnych stanach chorobowych począwszy od przeziębień, poprzez choroby skóry do wielu chorób przewlekłych.

Kuracje przeprowadza holistycznie traktując element diety jako najważniejszy czynnik, a w razie potrzeby wspiera suplementacją, masażem bańkami czy akupunkturą ucha. Prowadzi kursy na temat zdrowego odżywiania w oparciu o zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej