SZKOLENIE

Jakich dokonać zmian w diecie, by odzyskać zdrowie – bezpłatny webinar

Jakich dokonać zmian w diecie, by odzyskać zdrowie - bezpłatny webinar

DATA SZKOLENIA

12 października 2022

}

GODZINY SZKOLENIA

20:00 – 21:30

SZKOLENIE POPROWADZI:

Elżbieta Kasztelaniec

Kontakt:
Email: biuro@nona-polska.pl

  • Jesz jogurty i nie możesz schudnąć?
  • Twoje dziecko pije mleko, je sery i ciągle ma katar?
  • Jesz w zimie zdrowe pomarańcze, sałaty, pomidory i ciągle Ci zimno lub łapiesz przeziębienia?
  • Jak to możliwe?
  • Jaki wpływ ma dieta na zapalenie ucha, choroby skóry, torbiele, mięśniaki czy problemy ze stawami?

O tym dowiesz się na webinarze „Odżywianie wg 5 przemian” 

Pewnie myślisz… znowu jakaś nowa dieta? Nic podobnego! To sposób odżywiania oparty na zasadach niezmieniającej się od 3 tysięcy lat Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Przewaga polega na tym, że nic się nie zmienia i po 10 latach nikt nie udowodni szkodliwości tej diety jak to bywa w coraz to nowszych dietach uzdrawiająco-odchudzających. Te zasady stosuje się do dzisiaj w tradycyjnych rodzinach chińskich, a także w restauracjach czy klinikach. Obecnie także Chińczycy podobnie jak 20 lat temu Polacy zaczęli zachłystywać się fast foodami. Jednak w tradycyjnych chińskich rodzinach dalej przestrzega się tych zasad. Na szczęście Polacy zaczynają dostrzegać negatywne skutki szybkiego i łatwego pożywienia i starają się to naprawić. Dieta najczęściej kojarzy się z odchudzaniem, wyrzeczeniami, zjadaniem mniejszej ilości pokarmów. W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej nie liczymy kalorii, węglowodanów czy białek, natomiast w głównej mierze zwracamy uwagę na energetykę produktu, klimat, porę dnia czy roku i przede wszystkim na konstytucję człowieka.

ZAPAMIĘTAJ!

Zdrowa kuchnia ma być smaczna i sycąca, codzienne posiłki mogą służyć naszemu zdrowiu, a także chronić nas przed chorobami. Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej lekarz najpierw daje pacjentowi zalecenia dietetyczne, jeśli to nie pomaga, to wprowadza zioła, a jeśli to nie skutkuje, bo np. organizm jest osłabiony, to wprowadza kolejne metody – akupunkturę, Wedługg Medycyny Chińskiej nie ma produktów złych lub dobrych, są złe lub dobre dla danej osoby, dlatego warto zapoznać się z jej zasadami, aby prawidłowo odżywiać wszystkich członków rodziny. Odżywianie według 5 przemian nie wymaga większego nakładu czasu – przecież i tak codziennie gotujemy (chyba, że nie, to warto to zmienić).bańki, masaż czy moksę. Podstawą zdrowia wg TCM jest prawidłowa dieta, dobrze dobrana dla danego pacjenta, do pory roku, klimatu, konstytucji czy wieku pacjenta.

Na webinarze dowiesz się:

  • od jakich kroków zacząć, żeby osiągnąć pożądane efekty zdrowotne (dla siebie i bliskich),
  • jakie dolegliwości możesz wyeliminować stosując zasady odżywiania wg Medycyny Chińskiej,
  • czym jest gotowanie wg Pięciu Przemian, którego działanie potwierdza ponad 3000 lat tradycji,
  • co oznaczają pojęcia takie jak Yin, Yang, smaki, termika czy zegar narządów

Nie odkładaj zdrowia swojego i swoich bliskich na potem!

 

Zapisz się i dołącz do webinaru 12 października o godz. 20.00.

SZKOLENIE POPROWADZI:

ELŻBIETA KASZTELANIEC

Mikrobiolog, Specjalista Medycyny Chińskiej

Mikrobiologię ukończyła w 1985 r. dlatego też wszelkie choroby skóry oraz oczyszczanie organizmu z toksyn czy pasożytów są jej doskonale znane. W swej pracy stosuje naturalne metody łącząc możliwości medycyny klasycznej i medycyny chińskiej.

Udziela porad żywieniowych w oparciu o zasady Profilaktycznej i Leczniczej Dietetyki Medycyny Chińskiej dla dzieci i dorosłych w różnych stanach chorobowych począwszy od przeziębień, poprzez choroby skóry do wielu chorób przewlekłych.

Kuracje przeprowadza holistycznie traktując element diety jako najważniejszy czynnik, a w razie potrzeby wspiera suplementacją, masażem bańkami czy akupunkturą ucha. Prowadzi kursy na temat zdrowego odżywiania w oparciu o zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej