Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-events-manager.php on line 574
Jak ograniczyć słodycze i czym je zastąpić? - Koneser Zdrowia

SZKOLENIE

Jak ograniczyć słodycze i czym je zastąpić?

Jak ograniczyć słodycze i czym je zastąpić?

DATA SZKOLENIA

28 maja 2023 - 31 sierpnia 2023

}

GODZINY SZKOLENIA

00:00 – 23:59

SZKOLENIE POPROWADZI:

Elżbieta Kasztelaniec

Kontakt:
Email: biuro@nona-polska.pl

Słodycze – z jednej strony rozkosz podniebienia, a z drugiej zmora zbędnych kilogramów i przyczyna wielu przewlekłych dolegliwosći takich jak: cukrzyca, nadciśnienie, insulinooporność, nadwaga, trądzik, reumatyzm….. Lista jest zdecydowanie dłuższa. Czy to oznacza, że powinniśmy je wyrzucić z naszej diety?

Wg medycyny chińskiej niekoniecznie, bo nie ma produktów złych lub dobrych, jedynie są produkty wskazane lub niewskazane, ale tylko dla danej osoby. Jeśli masz w sobie dużo śluzu, wilgoci to zdecydowanie słodycze nie są wskazane dla Ciebie, ale nie oznacza to, że musisz je całkowicie wykluczyć. Najważniejsze to mocno ograniczyć i wprowadzić do diety smak słodki w połączeniu z gorzkim czy ostrym, by nie generować wilgoci, a jednocześnie dostarczyć energii do życia, a nie tylko cukru i kiepskiej jakości tłuszczu.                                                                               

To tyle teorii, łatwo się mówi 🙂  A jak to jest w praktyce? Pojawia się impuls wyciągasz z szafki tabliczkę czekolady lub głodna w drodze do domu idziesz do sklepu i kupujesz batonika. Jak to opanować, by nie żyć na samych zakazach, a panować nad słodyczami? Jeśli chcesz przebiec sprint to szukaj pomocy w innym miejscu, ale jak decydujesz się na maraton kiedy to krok po kroku wykonujesz zadania, to serdecznie zapraszam na szkolenie “Jak ograniczyć słodycze i czym je zastąpić?”

OFERTA KOŃCZY SIĘ ZA:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

DLA KOGO JEST TEN KURS? 

Masz problem z ciągłym jedzeniem słodyczy?

Traktujesz słodycze

jako zachciankę?

Nie znasz zamienników cukru i nadmiernie go używasz?

Stres napędza Twoją chęć do słodyczy?

Potrzebujesz przepisów na zdrową wersję pysznych łakoci? 

To szkolenie pomoże Ci zrozumieć skąd bierze się Twój pęd do słodyczy oraz dowiesz się jak ograniczyć ich spożycie. Co więcej, nauczysz się jak zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby czuć się lepiej we własnym ciele. Tu z pomocą przychodzi medycyna chińska, której głównym filarem jest odżywianie wg Pięciu Przemian. Słodycze na pewno kojarzą się ze smakiem słodkim, ale być może zastąpienie go lepszą zdrowszą wersją produktów o smaku słodkim zmniejszy Twój pociąg do słodyczy? Ten aspekt będę poruszać na tym szkoleniu i wytłumaczę dlaczego ciągnie nas do słodkiego, jakie ma to działanie na nasz organizm.

Sukces panowania nad słodyczami można porównać także do sukcesów osiąganych przez sportowych. Przykładem może być Kamil Stoch, który od wielu lat jest światowym liderem! Zdarzają mu się zwycięstwa jak i porażki. Nasz pięciokrotny medalista olimpijski nie skupia się na porażkach, ale na poprawnym wykonaniu kolejnego skoku. Jeśli jego pierwszy skok nie był najlepszy, wciąż ma jeszcze jedną szansę i może poprawić swoją pozycję. Robi wszystko, by drugi skok oddać jak najlepiej, nawet jeśli to nie jest jego dzień! Za tydzień kolejne zawody i znowu da z siebie wszystko; chce wypaść jak najlepiej, ale nie zawsze wyniki są na medal. Poprawne wykonanie wszystkich elementów i sprzyjający wiatr to krok w kierunku bicia rekordów. Wyobraź sobie, że ten skok to Twoja mobilizacja i wysiłek w kierunku ograniczenia słodyczy. Tylko Ty możesz go prawidłowo wykonać, aby osiągnąć sukces! Oczywiście podobnie jak w sporcie będą wzloty i upadki, ale po upadku wstajesz z kolan i wykonujesz kolejny krok. To już było minęło, zaakceptuj, potraktuj jako doświadczenie i zacznij kolejny dzień od nowa.

Ograniczanie słodyczy to długi proces i to, że nie udało Ci się do tej pory, nie oznacza, że z Tobą jest coś nie tak. Co najwyżej metody, które stosowałaś/eś do tej pory były zbyt drastyczne i często niedopasowane do Twoich potrzeb, możliwosći i zasobów. Nie można żyć w ciągłym zakazie, bo co to za życie 🙁

Przyczyn objadania się słodyczami jest wiele. Począwszy od braku akceptacji siebie, stresu kończąc na problemach zdrowotnych. Natomiast jak masz niepohamowany apetyt na słodycze, to być może masz pasożyty. Niestety tak to działa, że one upominają się o “pokarm”. Trudno wtedy zapanować nad ilością spożywanych łakoci, czyli trzeba zacząć od kuracji antypasożytniczej, którą omówię na szkoleniu

Z pomocą tego szkolenia będziesz podejmował w pełni przemyślane decyzje żywieniowe, nawet jeśli wcześniej: 

  • Podejmowałaś/łeś wiele prób zrezygnowania ze słodyczy, lecz każda z nich kończyła się porażką,  
  • Wydaje Ci się, że bez słodyczy nie potrafisz funkcjonować, 
  • Będąc w sklepie bądź w innym miejscu publicznym zawsze kupowałaś/eś coś słodkiego, 
  • Traktowałeś słodycze jako lek na stres

Niestety, nie wszystko działa za pierwszym razem. Nie zniechęcaj się! Sięgnij po moje szkolenie jako kompleksowe rozwiązanie, by zapanować nad słodyczami! 

Wykorzystaj moją wiedzę z coachingu, mikrobiologi i medycyny chińskiej

Co zyskasz dzięki szkoleniu ,,Jak ograniczyć słodycze i czym je zastąpić?”

 

Będziesz kontrolować swoje zachcianki raz na zawsze, odróżnisz głód od apetytu

 

Uzyskasz kontrolę pomiędzy napadami stresu, a jedzeniem łakoci

 

Otrzymasz przepisy na, zdrowszą wersję słodyczy

Uwolnisz się od zakazów i nakazów, nauczysz się w mądry sposób spożywać słodycze nie rezygnując z nich do końca życia

 

Zrozumiesz działanie smaków w Medycynie Chińskiej, by prawidłowo zastosować

 

Otrzymasz program przeciw pasożytom

Chcesz ograniczyć słodycze i przy okazji zgubić zbędne kilogramy?

Szkolenie

Do 15 marca do godz. 23:59 masz możliwosć nabycia w cenie promocyjnej. To szkolenie to moja nowa perełka i odpowiedź na zapotrzebowanie moich pacjentów.

Jakie są opinie uczestników poprzednich szkoleń?

jak ograniczyć słodycze

SZKOLENIE POPROWADZI:

ELŻBIETA KASZTELANIEC

Mikrobiolog, Specjalista Medycyny Chińskiej

Mikrobiologię ukończyła w 1985 r. dlatego też wszelkie choroby skóry oraz oczyszczanie organizmu z toksyn czy pasożytów są jej doskonale znane. W swej pracy stosuje naturalne metody łącząc możliwości medycyny klasycznej i medycyny chińskiej.

Udziela porad żywieniowych w oparciu o zasady Profilaktycznej i Leczniczej Dietetyki Medycyny Chińskiej dla dzieci i dorosłych w różnych stanach chorobowych począwszy od przeziębień, poprzez choroby skóry do wielu chorób przewlekłych.

Kuracje przeprowadza holistycznie traktując element diety jako najważniejszy czynnik, a w razie potrzeby wspiera suplementacją, masażem bańkami czy akupunkturą ucha. Prowadzi kursy na temat zdrowego odżywiania w oparciu o zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej