Dietetyka wg TMC

utworzone przez | sie 13, 2020 | DIETETYKA, Odżywianie wg TCM, PODSTAWY TCM

Odżywianie w zgodzie z Teorią Pięciu Przemian jest doskonałym sposobem na przygotowywanie zrównoważonych energetycznie i równocześnie smacznych posiłków. Dla ludzi Wschodu dieta stanowi część ich filozofii życia, jest odzwierciedleniem naturalnych praw obowiązujących we wszechświecie. Opiera się na tysiącletnim bogactwie doświadczeń Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, gdzie równowaga energetyczna stanowi podstawowy element,  zapewniając zdrowie ciała i ducha.

Założenia odżywiania wg Teorii Pięciu Przemian są niezwykle proste, opierają się przede wszystkim na energetycznym potencjale tego, co zjadamy. Co więcej – pozwalają klasyfikować produkty spożywcze w grupy o konkretnym smaku i żywiole, mające konkretne działanie na organizm. Prawidłowa dieta powinna uwzględniać także termiczne działanie pożywienia oraz być dostosowana do pór roku i klimatu, w jakim żyjemy. Stosując się do tych kilku prostych zasad otrzymujemy bez wysiłku potrawy łatwostrawne i smaczne, które umożliwiają przyswajanie wszystkich niezbędnych składników pokarmowych!

Dietetyka wg Teorii Pięciu Przemian szczególną rolę powierza zrozumieniu potrzeb organizmu, właściwemu dopasowaniu menu oraz konsekwencji w jego stosowaniu – ma to zapewnić nam dobre samopoczucie, pełnię zdrowia i energii do późnych lat życia.

Celem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jest doprowadzenie organizmu do jak najlepszej równowagi i harmonii, tak aby nasz organizm bez przeszkód odzyskał swój naturalny stan, czyli ZDROWIE !!!

O mnie

ELŻBIETA KASZTELANIEC

Mikrobiolog
Dietetyk Medycyny Chińskiej
Pomagam odzyskać zdrowie poprzez zastosowanie prawidłowej diety opartej na Tradycyjnej Medycynie Chińskiej liczącej aż 3000 lat!
Prowadzę szkolenia i konsultacje indywidualne.

Więcej  o mnie

Więcej wyników wyszukiwania...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Najbliższe wydarzenie

 • Masaż Tui Na dla dzieci - Pakiet Premium
  13 stycznia 2024 - 31 maja 2024
  00:00 - 23:59
 • DOŁĄCZ DO GRUPY NA FB

  elzbieta kasztelaniec
  Dołącz do społeczności, która jest zainteresowana zdrowym odżywianiem w oparciu o zasady Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
  Znajdziesz porady, przepisy oraz informacje o dietetycznych wydarzeniach.
  Dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem.

  Share This