Nalewki i mikstury PRZEPISY Przeziębienia WZORCE PATOLOGII

Napar z kwiatu lipy z sokiem malinowym

wrz 28, 2014

Stosowały go już nasze babcie i prababcie – sprawdzony sposób na przeziębienie, czyli napar z kwiatu lipy z sokiem malinowym! To mikstura, którą od lat stosujemy w naszej rodzinie, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy jesienno-zimowych niedomagań! Super rozgrzewa, pomaga wyplenić wirusy i bakterie, aktywizuje ochronne siły naszego organizmu!

Oto czego potrzebujecie:

✓   garść suszonych kwiatostanów lipy

✓   sok malinowy (najlepiej domowej roboty)

✓   opcjonalnie: cytryna, miód

Kwiat lipy należy zalać wrzątkiem i pozostawić pod przykryciem na ok. 10 minut. Następnie dodać 1 – 2 łyżki soku malinowego.  Można dodać również odrobinę świeżo wyciśniętego soku z cytryny i miód (ale dopiero, gdy mikstura nieco ostygnie, to pozwoli mu zachować walory zdrowotne!). Wypić ciepłe, położyć się do łóżka, przykryć się i wypocić. Na zdrowie!

Elżbieta Kasztelaniec

Mikrobiolog, Specjalista Medycyny Chińskiej

W 1985 roku uzyskałam dyplom z mikrobiologii. Od tamtej pory staram się uświadamiać pacjentów na temat właściwego sposobu odżywiania i jego wpływu na organizm ludzki. Pomagam odzyskać zdrowie, wzmocnić odporność, a przede wszystkim uczę, jak samodzielnie wykorzystywać wiedzę z zakresu profilaktyki, aby troszczyć się o ciało i ducha.

Zdaję sobie sprawę, że informacje o medycynie naturalnej nie są wystarczająco rozpowszechnione w Polsce. Tymczasem znajomość podstaw medycyny chińskiej jest kluczem do poprawy stanu zdrowia wielu pacjentów. Moim celem jest popularyzacja tego nurtu wśród uczestników szkoleń, które organizuję. Wieloletnie doświadczenie, połączone z pasją do naturalnych metod leczniczych, pozwoliło mi stać się ekspertem w tej ... Czytaj więcej