Konsultacje on-line

Każdy pacjent na konsultację powinien zgłosić się osobiście. Daje to największe prawdopodobieństwo uchwycenia przyczyny choroby lub wystąpienia nadwagi. Jednak ze względu na duże zainteresowanie osób zza granicy, odległych miejsc od Krakowa oraz ogranizcenia związane z pandemią w wyjątkowych przypadkach przeprowadzam konsultację online – w formie rozmowy video na mojej platformie szkoleniowej. Bez kamery i zdjęć z języka nie przeprowadzam konsultacji online.

Na każdej osobistej wizycie przeprowadzana jest diagnoza wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej czyli wywiad, badanie pulsu oraz diagnoza z języka. W trakcie konsultacji online nie ma możliwości zbadania pacjentowi pulsu dlatego też ten element jest pomijany i może stanowić jakiś procent błędu przy postawieniu diagnozy. Jednak wywiad i diagnoza z języka idą wg zasad TCM. Wywiad przeprowadzany jest w trakcie rozmowy lub mailowo, a do diagnozy z języka pacjent przesyła zdjęcia wykonane co najmniej 2 razy na czczo.

Dlaczego na czczo? – ten element bardzo różni się od medycyny klasycznej. Terapeuta chiński nie ogląda gardła tylko zwraca uwagę na kształt, kolor, wielkość języka – ma to istotne znaczenie. Sprawdza też nalot na języku, czy występują odcisku zębów lub czy są jakieś bruzdy, pęknięcia bądź kropeczki na języku. Dlatego też przed wykonaniem zdjęcia proszę nić nie pić, aby nalot nie zmienił koloru ani też proszę nie ścierać nalotu szczoteczką co często zdarza się. Pacjenci mający gruby nalot na języku często krępują się i ścierają, nie wiedząc, że w ten sposób mogą utrudnić diagnozę.

Jak należy wykonać zdjęcie?

Język wysunięty do przodu
ujęcie z przodu

Język wysunięty do przodu
ujęcie z boku

Język podciągnięty do góry
na podniebienie

Takie zdjęcia należy przesłać mailowo przed planowaną wizytą.

  • Pozostałe wymagania jak należy przygotować się do wizyty są takie same jak do wizyty osobistej w gabinecie.
  • Przed planowaną konsultacją należy zaprowadzić dzienniczek żywieniowy i ankietę samoobserwacji.
  • Częstotliwość konsultacji, czas terapii są takie same jak dla pacjenta, który zgłasza się na wizytę osobiście link do wizyty w gabinecie
  • Płatność za konsultację online można opłacić przelewem lub kartą klikając poniżej na wybraną długość wizyty
  • Pierwsza konsultacja zwasze trwa min 60 min, pozostałe to już ustala terapeuta

Zarezerwuj wizytę już dziś.

Share This