Porady dietetyka

Zdrowe żywienie – choć zyskuje na popularności to dla wielu wciąż nieodkryty ląd. Zajrzyj do tego działu, aby oswoić się z podstawowymi zasadami i pojęciami w tym obszarze, poznaj najzdrowsze produkty i ich działanie, poszukaj odpowiedzi na nurtujące cię pytania, zrewiduj swoją wiedzę i poglądy dotyczące zdrowego odżywiania. Gwarancję rzetelności informacji zapewnia specjalista dietetyk sprawujący pieczę nad tym działem!

Podstawowe pojęcia

Wkraczając na ścieżkę zdrowego odżywiania zaczynamy zwracać szczególną uwagę na etykiety i oznaczenia produktów, które lądują na naszym talerzu. Kto próbował ten wie, że stanowi to nie lada wyzwanie! Czym się różnią produkty nieprzetworzone od ekologicznych? Co oznacza “Fair Trade” a co “produkt tradycyjny”? Czy konserwanty posiadają specjalne oznaczenia? Poznaj odpowiedzi na te pytania i zostań rodzinnym ekspertem ds zdrowego żywienia!

Pytania i odpowiedzi

Zdrowie jest najważniejsze! Nic dziwnego, że chcąc o nie zadbać najczęściej zaczynamy od rewolucji na talerzu – jednak to, z pozoru łatwe, przedsięwzięcie czasem przerasta nasze możliwości. Nie pozwól by pojawiające się pytania i narastające wątpliwości podkopały Twój zapał! Zajrzyj do tego działu, aby znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i nie wahaj się wracać – lista odpowiedzi stale się powiększa!

Opisy produktów

Czy wiesz, że różnorodne produkty żywnościowe mają rozmaity i często bardzo silny wpływ na nasz organizm i jego funkcjonowanie? W tym dziale zamieszczamy ich szczegółowe charakterystyki – poznaj wartości odżywcze, tabele kaloryczne, wskazówki dotyczące przygotowania czy porady odnośnie stosowania w zależności od naszego samopoczucia i stanu zdrowia.

Fakty i mity

Internet pełen jest sprzecznych informacji dotyczących zdrowej diety, wskazówek co jeść, a czego unikać, czym się kierować komponując posiłki. Można się pogubić! Jeśli szukasz rzetelnych informacji zajrzyj koniecznie do tego działu – nasz dietetyk obala szkodliwe mity oraz potwierdza prawdziwe informacje i sprawdzone porady.

Share This