Kolejne wizyty - Koneser Zdrowia

Kolejne wizyty

 

III WIZYTA

  • rozpoczynamy od kolejnego wywiadu, jakie zaszły zmiany w zdrowiu pacjenta, wykonana jest diagnoza z pulsu i z języka. Analizowane są postępy w prowadzonej kuracji (wywiad, dzienniczek żywieniowy i samoobserwacja), w razie potrzeby dieta jest modyfikowana. W dzienniczku samoobserwacji wpisujemy już tylko zmiany odbiegające od normy, nie ma potrzeby prowadzenia codziennie. W przypadku pytań jak należy przygotować kolejne posiłki wszystko jest wyjaśnione. W przypadku chorób, które wymagają okresowych badań lub systematycznych wizyt u lekarzy specjalistów pacjent cały czas pozostaje pod ich kontrolą.

  • W zależności od dolegliwości pacjent otrzymuje wskazania kontynuowania masażu bańką lub może być wykonana akupunktura ucha, która jest dodatkowo płatna

KOLEJNE WIZYTY

  • każda zaczyna się określeniem aktualnego stanu pacjenta, czyli wywiad (pytanie o zmiany), diagnoza z pulsu, diagnoza z języka. Sprawdzany jest dzienniczek żywieniowy i samoobserwacja. W przypadku uregulowania niektórych dolegliwości, np prawidłowy sen, prawidłowe wypróżnienia – można zapisy robić co 3 dni. Omawia się także  efekty stosowanej terapii, sugestie odnośnie niezbędnych zmian czy korekt w diecie, przejście do kolejnych etapów diety, wprowadzanie nowych produktów do diety. W przypadku chorób, które wymagają okresowych badań lub systematycznych wizyt u lekarzy specjalistów pacjent cały czas pozostaje pod ich kontrolą.

WIZYTA KONTROLNA

  • Wizyta kontrolna to przede wszystkim prawidłowe prowadzenie pacjenta przez kurację, reagowanie na bieżąco na zachodzące zmiany, eliminowanie ewentualnych błędów przy przygotowywaniu posiłków, bo jest to proces, cały czas w organizmie zachodzi zmiana. Jednak wizyta kontrolna pełni jeszcze dodatkową bardzo ważną funkcję, jest motywatorem do działań i kontynuowania kuracji. Najczęściej na początku jesteśmy pełni entuzjazmu, ale okazuje się, że dieta wymaga od nas troszkę pracy. Przede wszystkim posiłki powinniśmy przygotowywać w domu, nie kupujemy “przetworzonych gotowców” w sklepie. Zatem na dłuższą metę mamy niekiedy chwile zwątpienia.  Często zamiast szukać rozwiązań zaczynamy szukać przeciwności. Dlatego wsparcia terapeuty jest tu bardzo istotne, aby doprowadzić proces do końca i na tyle zmienić swoje mysłenie, aby prawidłowe nawyki żywieniowe nie były uciążliwością tylko przyjemnością . A ja w tym Państwu pomogę 🙂

  • Wizyta I, II i III wykupione w pakietach trwają do 55 min. Następne kontrolne wizyty są przewidziane na 30 min. Chyba, że stan pacjenta wymaga godzinnej wizyty to będzie to ustalane indywidualnie i trzeba będzie dokupić pakiet.

Częstotliwość konsultacji ustalana jest indywidualnie w zależności od zgłaszanych dolegliwości i stopnia natężenia choroby.

Przebieg wizyty może różnić się od opisanego wzorca w zależności od występujących dolegliwości, stanu pacjenta i jego oczekiwań.

Share This